Шумоміри

Сортувати за: По умолчанию Цена + Цена - Хиты продаж Новинки
Всього результатів: 8
Показати товарів:
Ви вибрали:
Артикул: GM1351
Виробник: Benetech
Отзывов: 0
759 грн.
Артикул: WT85B
Виробник: Wintact
Отзывов: 0
1 263 грн.
Артикул: GM1358
Виробник: Benetech
Отзывов: 0
1 399 грн.
Артикул: GM1357
Виробник: Benetech
Отзывов: 0
1 523 грн.
Артикул: WT1357
Виробник: Wintact
Отзывов: 0
1 574 грн.
Артикул: GM1356
Виробник: Benetech
Отзывов: 0
0 грн.
Артикул: WT85
Виробник: Wintact
Отзывов: 0
0 грн.
Артикул: GM1352
Виробник: Benetech
Отзывов: 0
0 грн.

Полезная информация

Шумомір – прилад для контролю шумового забруднення

Кожен з нас прагне жити в безпечних умовах: дихати чистим повітрям, готувати їжу з екологічно безпечних продуктів, пити корисну воду. Важливу роль відіграє і акустична безпека навколишнього середовища, або рівень шуму. Шум – це безладне поєднання звукових хвиль різних параметрів (сили і частоти). Звукові хвилі високої сили здатні заподіяти фізичний біль з-за впливу на слуховий апарат і нервову систему людського організму.

Одиницею вимірювання шуму є децибел, розроблений спеціальний прилад для вимірювання рівня шуму – шумомір. І, як показує практика, шумоміри стають все більш необхідними в побуті і на роботі. Це пов'язано з тим, що з кожним роком життя стає все більш гучною: великі міста за 10 років додали до своєї гучності від 8 до 10 дБ, і показник щорічно збільшується ще на один пункт.

Самий тихий шум – шелест лісових листя становить 10 дБ, людський шепіт – 20, гучний розмова – 65, працює мотоцикл з глушником – 85 дБ. 130 дБ – такий гул стартує літака і больовий поріг для людського слуху. При шумі вище цього параметра у людини виникають контузія, шок, травми.

У санітарних нормах закріплені межі шумового фону в житлових приміщеннях – 50-55 дБ вдень і 45 дБ вночі, в офісі шум не повинен перевищувати 60 дБ. При перевищенні значень винуватцям загрожує адміністративна відповідальність. Прилад для вимірювання шуму в квартирі і інших приміщеннях дозволяє точно контролювати акустичне забруднення.

Прилад для вимірювання шуму: особливості застосування

Вести вимірювання оровня шуму в приміщенні особливо необхідно в таких місцях, як дитячі садки, школи, вузи й інші навчальні заклади. Прилад шумомір робить заміри на вулицях у містах, на виробництві, в аеропортах – всюди, де є постійні джерела небезпечного для здоров'я людей шуму. Перевищення акустичної безпеки працюючих механізмів може говорити про неполадки або ж конструктивних прорахунки і помилки. Також працюючі агрегати часто видають неприємний шум при вібрації, що негативно позначається на електронних схемах і компонентах пристроїв.

У виробничій сфері, яка є однією з найбільш гучних, джерелами шкідливих звукових хвиль є різні види транспорту, всіляке обладнання, вентиляційні системи, пневматичні і гідравлічні інструменти.

Шумове вплив негативно позначається і на тварин: так, потужні двигуни морського транспорту вкрай негативно впливають на мешканців океанів і морів – китів і дельфінів.

Шумоміри для визначення рівня шуму в житловому і робочому приміщенні – це компактні цифрові прилади. Вони являє собою корпус з вбудованим мікрофоном, вольтметром і комплектом фільтрів. Вимірювач відкалібрований спеціально для вимірювання децибел, а фільтри мають ті ж параметри сприйняття звуків, що вухо і слуховий апарат людини. Фільтри мають маркування А, Б, С і Д:

 • А - сприймає шум вухо людини,
 • Б - реагує на значний рівень шуму,
 • З - показує пікові шумові навантаження,
 • Д - визначає максимальні (авіаційні) шуми.

Найбільш актуальні для вимірювань в побуті і на роботі перший і третій фільтри.

Корпус має великий дисплей, на який виводяться свідчення вимірювання. Сам процес предельнпро простий: натиснувши на кнопку включення, відразу отримують результат вимірювання у вигляді цифр. Прилад для вимірювання шуму в квартирі і іншому об'єкті вловлює загальний, а не спрямований рівень шуму по одному вектору. Шум вимірюється не тільки по частоті та амплітуді звукової хвилі, але і за іншими параметрами:

 • Fast (F) - для постійного монотонного шуму,
 • Slow (S) - для одиничних шумових сплесків,
 • Impulse (I) - для імпульсних шумів.

Вимірювання рівня шуму в приміщенні

Для того, щоб вибрати прилад для вимірювання шуму в квартирі, слід звернути увагу на такі параметри:

 1. спектр вимірювань в децибелах – верхня межа стандартного приладу складає 130 одиниць,
 2. шкала робочих частот – не більше 31,5 Гц - 8,5 кГц,
 3. дозвіл і похибка,
 4. наявність пам'яті,
 5. наявність опції виводу мінімального і максимального значення,
 6. комплектація фільтрами.

Випускають моделі шумоміра з повіркою з можливістю підключення до комп'ютерного пристрою та створення бази даних показань. Професійне вимірювання рівня шуму шумоміром постійно використовується в окремих сферах, наприклад, в аеропортах.

В асортименті інтернет-магазину Протестер – відмінний вибір шумомеров для побутового та професійного застосування. Фахівці магазину готові надати консультації по підбору моделі.

Вверх