Люксметры (яркомеры)

Сортувати за: По умолчанию Цена + Цена - Хиты продаж Новинки
Всього результатів: 6
Показати товарів:
Ви вибрали:
Артикул: GM1010
Виробник: Benetech
Отзывов: 0
885 грн.
Артикул: WT81
Виробник: Wintact
Отзывов: 0
913 грн.
Артикул: WT81B
Виробник: Wintact
Отзывов: 0
1 260 грн.
Артикул: GM1030
Виробник: Benetech
Отзывов: 0
1 982 грн.
Артикул: GM1030C
Виробник: Benetech
Отзывов: 0
0 грн.
Артикул: GM1020
Виробник: Benetech
Отзывов: 0
0 грн.

Полезная информация

Люксметр – прилад для вимірювання ступеня освітленості

На людину в побуті і на робочому місці впливають різні фактори, від яких залежить мікроклімат в приміщенні, а в підсумку – самопочуття, здоров'я і безпека. Одним з основних параметрів є освітленість, тобто наявність світлового потоку, його інтенсивність та інші властивості. Щоб виміряти світловий потік, застосовують спеціальний прилад для вимірювання освітленості – люксметр. Він допомагає точно визначити параметри потоку світла і розсіяного випромінювання. Пристрій має декілька робочих режимів, які виробляють виміри в декількох форматах. Його називають також яркомер.

Прилад для вимірювання освітленості в приміщеннях: класифікація

Люксметры випускають в двох конструктивних рішеннях:

 • з виносним датчиком,
 • з вбудованим датчиком (моноблок).

В першому випадку вимірювання можна виконувати з різних сторін, повертаючи датчик на гнучкому проводі в потрібному напрямку. Виносну частина приладу можна помістити навіть у важкодоступне місце і отримати необхідні заміри.

Моноблок більш компактний порівняно з першим варіантом, його зручно брати з собою, але провести заміри їм можна далеко не скрізь.

Заміряють рівень освітленості як всередині приміщення, так і на відкритому повітрі.

Поділяються яркомеры і по отриманню вимірювань:

 • аналогові,
 • цифрові.

Аналогове пристрій має індикатор зі шкалою, одиниця виміру – люкс, стрілка вказує на результат виміру. Устаткування відрізняється простотою і надійністю, але точність його не дуже висока.

Цифровий люксметр перетворює сигнал в цифровий формат і видає його на дисплее, що гарантує набагато більш високу точність вимірювання. До того ж такі моделі оснащені блоком пам'яті і модулем для дистанційної передачі даних.

Люксметры простого пристрою підійдуть для отримання даних по одному параметру – рівня освітленості. Більш складні моделі володіють функціями розрахунку середнього значення освітленості і дозволяють отримати дані щодо нерівномірності світлового потоку в різних місцях виробничого приміщення.

Прилади складного функціоналу призначені для професійного використання. Разом з таким пристроєм йде набір світлофільтрів, що підвищує якість проведених вимірювань. Встановлюючи різні насадки, розширюють діапазон вимірювань; якщо доводиться працювати в зоні високої освітленості, встановлюють поглинаючий фільтр.

Люксметр професійний: пристрій і принцип роботи

Конструкція професійного люксметри включає кілька основних елементів:

 1. Фотоелемент. Модуль у вигляді напівпровідника перетворює світло в електрострум в прямопорциональной залежності: чим сильніше світло, тим вище сила струму.
 2. Індикатор. Він може бути аналоговим або цифровим. У першому форматі ток перетворює гальванометр, а стрілка вказує виміри за шкалою. У другому форматі заміри після перетворення виводяться на цифровий дисплей.

У приладі для вимірювання освітленості в приміщеннях використовується принцип перетворення потоку світла в електрострум. Цей процес відбувається по наступному шляху: потік світла падає на фотоелемент, в ньому виникає коливання електронів – з'являється струм. Чим сильніше світло, тим більше сила струму. Мікропроцесор вловлює зміни в фотоелементі і виводить їх у вигляді показань на дисплеї.

Щоб отримати коректні дані при вимірах освітленості, потрібно правильно розташовувати датчик люксметров. Для цього датчик і сам прилад розташовують строго перпендикулярно вектору світлового потоку. Для інтенсивно освітлених приміщень застосовують спеціальні поглинають і розсіюють фільтри.

А якщо потрібно отримати вимірювання від джерел світла, що випромінюють в різному спектрі, використовують професійний люксметр з декількома робочими режимами.

Сфера застосування люксметров різноманітна. В основному їх застосовують для того, щоб контролювати рівень освітленості на робочих місцях. Недолік або надлишок світла – відхилення від прийнятих санітарних нормативів, здатні завдати серйозної шкоди здоров'ю працівників. При недостатньому освітленні необхідно встановити додаткові джерела світла, щоб уникнути підвищеного навантаження на очі і не знижувати працездатність.

Застосовують пристрої і в сільському господарстві, а саме в тепличному рослинництві. Правильне розташування і потужність джерел світла – найважливіший фактор росту і розвитку різних овочевих, квіткових та інших культур. Забезпечити рослинам оптимальний режим освітленості допоможуть саме ці проділи.

Як підібрати вимірювач рівня освітленості

Для вибору відповідної моделі вимірювача освітленості слід врахувати наступні параметри.

 1. Спектр і діапазон вимірювань. Різні моделі призначені для отримання вимірів ультрафіолетового випромінювання, світлодіодних, неонових та інших ламп. Універсальні професійні прилади можуть переходити з робочим діапазоном і заміряти різні світлові потоки.
 2. Додаткові опції. Для використання в професійних цілях оптимально купувати прилади, які, крім освітленості, вимірюють ряд інших параметрів навколишнього середовища: температуру, шум, атмосферний тиск. Незважаючи на високу вартість, такі прилади окупають себе своєю універсальністю.
 3. Пропция вимірювання пульсації. Далеко не всі прилади мають опцією розрахунку коефіцієнта пульсації – даний параметр властивий професійному обладнанню.
 4. Фізичні параметри. До них відносяться:
 • габарити: невеликий прилад зручніше у використанні;
 • вид живлення: вбудований акумулятор дозволяє проводити виміри на будь-якому об'єкті, а прилад, що працює від мережі, обмежений довжиною проводу і переносного подовжувача;
 • інтеграція з комп'ютерним пристроєм: такий прилад може передавати дані вимірів через інтернет на ПК або інший пристрій.

Для зручності користування приладом слід звернути увагу на розмір дисплея і опцію підсвітки. Для того щоб отримати дані тільки за рівнем освітленості, не варто купувати складний професійний прилад з безліччю додаткових функцій за високою ціною. Недорогий і надійний люксметр аналогового або цифрового формату успішно виконає заміри з необхідним рівнем точності.

Вибирайте надійні і точні прилади в магазині Протестер

Якщо вам потрібен недорогий, точний і зручний прилад для вимірювання освітленості в приміщеннях, скористайтеся послугами інтернет-магазину Протестер. Тут представлений асортимент сучасних вимірювачів потоку світла від провідних виробників.

В каталозі ви можете ознайомитися з детальними характеристиками приладу для вимірювання освітленості – люксметри – вибрати підходящу модель і замовити з доставкою за низькою ціною по всіх регіонах України.

Вверх